tokyo2020 
Параолимписки игри во Токио 2020 25.08.2020 21:00 85 денови

Пријава за млади спортисти

Статистика

Гледања на содржината : 1819167
Сашо Панов PDF Печати Е-пошта

Сашо Панов  

 Сашо Панов

 Позначајни успеси

  • Светски шампион во алпска комбинација - Франција 1973 година
  • 9-то место во слалом на првите Параолимписки игри во Ерншелдсвик - Шведска 1976 година
  • Трикратен државен првак на СФРЈ - 1972 и 1973 година во слалом, велеслалом и алпска комбинација
  • Младински вицешампион на СФРЈ во пинг-понг 1959 година
 
 

 

ams 
 
 mtsp
 
logoipc1
 
nsiom

Листа на забранети супстанци и методи за 2019 година

logo