НФСРИСМ – ПКСМ

Национална федерација за спорт и рекреација на инвалиди на Северна Македонија – Параолимписко комитет на Северна Македонија

ТРЕТО МЕСТО ЗА ОЛИВЕРА НАКОВСКА БИКОВА ВО ДИСЦИПЛИНАТА ВОЗДУШЕН ПИШТОЛ 10М

На 02.05.2023 година на Меѓународното првенство во стрелаштво во Хановер, Оливера Наковска Бикова во дисциплината П2-воздушен пиштол го освои третото место и бронзениот медал со резултат од 205,9 кругови.
Во квалификациите, во конкуренција на 15 жени, Оливера го освои убедливо првото место со резултат од 560 кругови.
Денес во 17:00 часот Оливера и Александар настапуваат во Микс тим воздушан пиштол.

[Best_Wordpress_Gallery id=”439″ gal_title=”Hanover2023-2″]