НФСРИСМ – ПКСМ

Национална федерација за спорт и рекреација на инвалиди на Северна Македонија – Параолимписко комитет на Северна Македонија

Државно првенство во пинг понг 2015

Во организација на Националната федерација за спорт и рекреација на инвалидите на Македонија – Македонски параолимписки комитет, на 15.11.2015 година во спортската сала на гимназијата „Гоце Делчев“ во Куманово беше одржано државното првенство на Македонија во пинг понг за спортисти со инвалидност на кое учествуваа 24 пингпонгари, во 5 натпреварувачки категории. Главен судија на натпреварот беше Мики Трендафиловски. Првенството го отвори претседателот на федерацијата Тихо Русески, а во исклучително фер и коректна борба првите места по категории ги освоија следните спортисти:

4.Џан Ќорбајрам-Скопје

На првопласираните натпреварувачи им беа доделени медали од страна на претседателот на федерацијата.