НФСРИСМ – ПКСМ

Национална федерација за спорт и рекреација на инвалиди на Северна Македонија – Параолимписко комитет на Северна Македонија

ОЛИВЕРА НАКОВСКА БИКОВА ВО ФИНАЛЕ НА СПОРТ ПИШТОЛ 25М

Денес македонските стрелци настапија во дисциплината П3-Спорт пиштол на 25 метри во конкуренција на 30 стрелци.
Оливера Наковска Бикова со резултат од 562 кругови во квалификациите се пласира во финалето како осмопласирана и ќе се бори за освојување на медал.
Ванчо Каранфилов со 528 кругови го освои 23-то место, а Александар Јовановски со 522 кругови 25-то место.
Финалето започнува во 17:30 часот и може да се следи директно на Youtybe каналот на world Shooting Para Sport

[Best_Wordpress_Gallery id=”364″ gal_title=”francija2022-1″]