tokyo2020 
Параолимписки игри во Токио 2020 25.08.2020 21:00 84 денови

Пријава за млади спортисти

Статистика

Гледања на содржината : 1820106
V и VI Коло Лига на Македонија во пинг понг

1На 18.11.2018 година во Скопје се одржа V и VI Коло Лига на Македонија во пинг понг. Домаќин на натпреварот беше ССРИ Кисела Вода од Скопје. Настапија екипите на ССРИ Прилеп, ССРИ Битола, ССРИ Куманово, ССРИ Кисела Вода- Скопје, ССРИ Скопје 2 и ССРИ Струмица. Најнапред беше одиграна заостанатата утакмица од третото коло помеѓу ССРИ Куманово и ССРИ Кисела Вода која заврши со победа на ССРИ Куманово од 3:2. ССРИ Скопје 2

Третото коло:
ССРИ Куманово : ССРИ Кисела Вода 3:2

Петто коло: 
ССРИ Прилеп : ССРИ Струмица 3:0
ССРИ Битола : ССРИ Кисела Вода 1:3
ССРИ Куманово : ССРИ Скопје2 3:0

Повеќе...
 
III и IV Коло Лига на Македонија во пинг понг

1На 17.11.2018 година во Прилеп се одржа III и IV Коло Лига на Македонија во пинг понг. Настапија екипите на ССРИ Прилеп, ССРИ Битола, ССРИ Кисела Вода- Скопје, ССРИ Скопје 2 и ССРИ Струмица. Својот настап заради повреда на спортистите го откажа ССРИ Куманово и заостанатите утакмици со ССРИ Кисела Вода и ССРИ Струмица ќе ги одигра дополнително.

Третото коло:
ССРИ Прилеп : ССРИ Битола 3:0
ССРИ Струмица : ССРИ Скопје2 2:3

Четврто коло: 
ССРИ Кисела Вода : ССРИ Прилеп 1:3
ССРИ Скопје 2 : ССРИ Битола 3:2

Повеќе...
 
II КУП НА МАКЕДОНИЈА ВО СТРЕЛАШТВО

1На 10.11.2018 године, на стрелиштето во Кисела Вода, во Скопје, во организација н ССРИ Куманово, се одржа вториот Куп (од предвидените три) на Македонија во стрелаштво за спортисти со инвалидност.

Натпреварувачите се натпреваруваа во 3 категории: 
-Воздушен пиштол (микс) меѓународна програма 60 истрели, 
-Сериска воздушна пушка - мажи 20 истрели и 
-Сериска пушка жени, 20 истрели.

РЕЗУЛТАТИ:

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 7 од 60
 

 

ams 
 
 mtsp
 
logoipc1
 
nsiom

Листа на забранети супстанци и методи за 2019 година

logo