tokyo2020 
Параолимписки игри во Токио 2020 25.08.2020 21:00 84 денови

Пријава за млади спортисти

Статистика

Гледања на содржината : 1820141
ССРИ КУМАНОВО ШАМПИОНИ ЗА 2018 во Лига на Македонија во пинг понг

2Пингпонгарската екипа н ССРИ Кумново во состав: Страшко Коцевски, Зоран Трајановски и Небојша Ташиќ, предводени од тренерот Мики Трендафиловски,) убедливо ја освоија Лигата на Македонија во пинг понг за 2018 година за спортисти со телесна инвалидност.

Во конкуренција на 6 екипи, кумановчаните се закитија со златни медали и го освоија престижниот пехар со освоени максимални 20 поени, односно со скор од 10 победи од одиграни 10 утакмици.

На второто место се пласира екипата на ССРИ Прилеп (Рубинчо Ристески, Митко Сотироски и Марјан Зафировски) со освоени 16 поени и скор осум победи од 10 утакмици (два пораза од ССРИ Куманово), а третото место и припадна на екипата на ССРИ Кисела Вода од Скопје (Вјечислав Корјакин, Дејан Алексовски и Олга Ристовска) со освоени 12 поени.

Повеќе...
 
IX и X Коло Лига на Македонија во пинг понг

1На 25.11.2018 година во Струмица, во основното училиште Маршал Тито, се одржа IX и X Коло Лига на Македонија во пинг понг. Домаќин на натпреварот беше ССРИ Струмица. Настапија екипите на ССРИ Прилеп, ССРИ Битола, ССРИ Куманово, ССРИ Кисела Вода- Скопје, ССРИ Скопје 2 и ССРИ Струмица.

Деветто коло: 
ССРИ Прилеп : ССРИ Кисела Вода 3:1
ССРИ Куманово : ССРИ Струмица 3:1
ССРИ Битола: ССРИ Скопје2 2:3

Повеќе...
 
VII и VIII Коло Лига на Македонија во пинг понг

1На 24.11.2018 година во Битола се одржа VII и VIII Коло Лига на Македонија во пинг понг. Домаќин на натпреварот беше ССРИ Битола. Настапија екипите на ССРИ Битола, ССРИ Куманово, ССРИ Кисела Вода- Скопје, ССРИ Прилеп, ССРИ Скопје 2 и ССРИ Струмица.

Седмо коло: 
ССРИ Прилеп : ССРИ Скопје 2 3:0
ССРИ Куманово : ССРИ Битола 3:1
ССРИ Струмица : ССРИ Кисела Вода 2:3

Осмо коло:
ССРИ Скопје 2 : ССРИ Струмица 3:2
ССРИ Битола : ССРИ Прилеп 1:3
ССРИ Кисела Вода: ССРИ Куманово 0:3

Повеќе...
 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 6 од 60
 

 

ams 
 
 mtsp
 
logoipc1
 
nsiom

Листа на забранети супстанци и методи за 2019 година

logo